Dla 64 uczestniczek projektu 2 października 2021 to początek przygody z ITGrą. O godzinie 9.00 odbył się kick off projektu, w którym Monika Goły – liderka projektu – przywitała uczestniczki i opiekunów, przedstawiła ogólny plan tematyczny na najbliższe tygodnie, przybliżyła sylwetki mentorek, które będą czuwały nad poszczególnymi zespołami.

Wśród szkół, które przyłączyły się do IT Girls Revolution Academy, mamy takie, które podejmują projektowe wyzwanie już kolejny raz, ale również i takie szkoły, które dołączyły do projektu w tym roku. Jesteśmy przekonani, że dla każdej uczennicy czas zainwestowany w projekt będzie owocny – a być może będzie również pierwszym krokiem kariery zawodowej w IT. Tego szczerze życzymy!

Miło nam poinformować, że integralną częścią projektu jest wykład otwarty zorganizowany przez Adama Rasińskiego, Security Architect’a w Capgemini pt. „Obecność w cyfrowej przestrzeni”. Zapraszamy na niego nie tylko uczestniczki akademii, ale wszystkich uczniów i ich rodziny.

Czas pandemii pokazał, że obecność w cyfrowej przestrzeni nie jest czymś sporadycznym, wyjątkowym. Przestrzeń cyfrowa i życie „w realu” przenikają się każdego dnia, a więź między nimi zacieśnia się. Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo funkcjonowania w cyfrowej przestrzeni i dlatego chcemy podzielić się z Wami praktyczną wiedzą w tym obszarze.

Dziewczyny! Uczestniczki projektu ITGrA! Żałujemy, że nie możemy się spotkać z Wami osobiście podczas zajęć. Trwająca pandemia narzuciła nam sposób realizacji projektu – podobnie jak ostatnio, warsztaty, wykłady, jak i końcowy konkurs będą organizowane zdalnie. Ale ponad półtoraroczne doświadczenie pokazało, że i w ten sposób projekty IT są realizowane na najwyższym poziomie. Spodziewajcie się ciekawych tematów, zaskakujących informacji, intrygujących wyzwań!

Życzymy powodzenia!