O tym, że IT to obszar intrygujący, rozwijający i motywujący do działania, nie trzeba przekonywać. Podczas kolejnych weekendów października testerzy i testerki z Capgemini podzielą się z uczestniczkami akademii ITGrA swoim doświadczeniem i pasją do testowania. A już dzisiaj Karolina Szatka i Karolina Bochenek w ten oto sposób zapraszają do testerskiej podróży:

Testować możemy wszystko: począwszy od krzesła, przez samochód, bankomat, fotel dentystyczny po różnego rodzaju gry, strony internetowe, aplikacje i programy. My skupiamy się na testowaniu oprogramowania.

Badamy zachowanie testowanego produktu zarówno w standardowych, jak i najdziwniejszych sytuacjach, jakie potrafimy wymyślić. Liczy się tutaj kreatywność, ale też dociekliwość, cierpliwość i dbałość o szczegóły. I umiejętność sprawnej komunikacji!

Na sesjach o testowaniu dowiecie się, jak wygląda nasza codzienna praca, na czym dokładnie polega testowanie w IT i co jest jego efektem. Pokażemy również, co się może stać, gdy testowania zabraknie. Opowiemy Wam historie z życia wzięte o „upiornych” defektach, które nie zostały wykryte na czas, i tym, jakie były tego następstwa.

Już za chwilę wspólnie wystartujemy w testerską podróż i pomożemy Wam postawić pierwsze kroki na drodze ku zapewnianiu jakości. 😊