Chociaż w IT Girls rEvolution Academy biorą udział uczennice szkół średnich, to nasz wyjątkowy wykład pt. „Obecność w cyfrowej przestrzeni”, adresujemy do znacznie szerszego grona – uczniów, nauczycieli, rodziców. Dlaczego?

Codziennie każdy z nas korzysta z Internetu – w domu, w szkole, w pracy, wykonując codziennie obowiązki, komunikując się ze znajomymi, robiąc zakupy, odpoczywając. Od czasów pokolenia milenialsów życie codzienne to już nie tylko „fizyczna rzeczywistość”, ale również „przestrzeń cyfrowa” – dwie przenikające się płaszczyzny. To oznacza, że rzeczywistość wirtualna staje się naszą naturalną przestrzenią, w której spędzamy coraz więcej czasu. Czy wiemy, jak się po niej poruszać? Czy wiemy, jakich zasad powinniśmy w niej przestrzegać?

Wykład (i mini warsztaty), który poprowadzi ekspert ds. bezpieczeństwa Adam Rasiński (Capgemini) – to okazja do poznania odpowiedzi na te pytania. I nie tylko.
Inne zagadnienia, które poruszymy, to między innymi:

  • Cyfrowy świat, cyfrowy obywatel – co współcześnie znaczą te pojęcia?
  • Cyfrowa tożsamość – czym jest, jak ją chronić?
  • Jak być bezpiecznym online i dlaczego to jest tak ważne?
  • Jakie konsekwencje może przynieść brak dbałości o bezpieczeństwo w cyfrowym świecie?
  • Biały wywiad w praktyce, czyli informacje w sieci.

Już 27 października 2021 r. o godzinie 18.00 czeka Was duża dawka praktycznych i niezwykle istotnych informacji. Aby dołączyć do spotkania wystarczy kliknąć w link Click here to join the meeting

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!