📕Z wielką przyjemnością informujemy, że tegoroczna edycja programu IT Girls Revolution Academy uzyskała patronat honorowy Ministerstwa Edukacji i Nauki, Politechniki Opolskiej, Kuratorium Oświaty w Opolu oraz Uniwersytetu w Opolu. Te szczególne wyróżnienia programu ITGrA pokazują, jak bardzo ceniona i dopingowana jest edukacja kobiet w obszarze IT w naszym kraju.

📗Dlaczego wspieramy właśnie taką edukację wśród kobiet?

Według raportu No Fluff Jobs „Kobiety w IT 2022” udział kobiet w IT w Polsce bardzo wzrósł od roku 2019, ale nadal prawie 40% kandydatek do pracy w branży IT twierdzi, że nie wie, od czego zacząć swoją przygodę z IT, i którą specjalizację wybrać. Ta niepewność najczęściej towarzyszy młodym kandydatkom. Dlatego naszą misją jest, aby uczestniczki programu ITGrA mogły w sposób praktyczny i przystępny poznać świat technologii. To z kolei pomoże im zweryfikować, czy ich zainteresowanie oraz wyobrażenie przekładają się na rzeczywistość. Być może odkryją w sobie nowe pasje i umiejętności, oraz zobaczą, że branża techniczna oferuje szeroką gamę ścieżek zawodowych – od kodowania, po tworzenie kreatywnych projektów graficznych oraz zarządzanie ludźmi. To wszystko pomoże uczestniczkom w dokonaniu bardziej świadomego wyboru związanego z kierunkiem studiów oraz późniejszej kariery! 👩‍🎓

📘Dzięki konsekwentnej realizacji misji programu ITGrA otrzymaliśmy te szczególne patronaty i pozyskaliśmy wsparcie wyjątkowych sponsorów. Nadal staramy się o kolejnych patronów i sponsorów, będziemy Was informować na bieżąco!