Dlaczego ponad 100 wolontariuszy z Capgemini poświęca setki godzin na rzecz popularyzacji obszaru IT wśród dziewcząt? Wielu z nas pamięta jeszcze to uczucie, kiedy będąc w szkole średniej, musieliśmy wybrać „ten właściwy” kierunek studiów. Niektórzy z nas podejmowali decyzję z pełnym przekonaniem, za to niektórzy bardziej po omacku…

Choć to już za nami, zdajemy sobie sprawę, że miliony młodych ludzi boryka się z tym problemem każdego roku. Właśnie dlatego wystartowaliśmy z programem ITGrA, który zbudowany jest na bazie naszego doświadczenia w branży IT a także na podstawie obserwacji, że brak wiedzy o tym jak wygląda kariera w IT, stopuje wiele utalentowanych dziewcząt w wyborze właśnie tej ścieżki zawodowej.

Czy wiesz, że kiedy startowaliśmy w 2019 roku, zaangażowanie kobiet w IT w Polsce wynosiło o 8-9% mniej niż obecnie? Ten wzrost jest wspaniałym sukcesem wielu programów edukacyjnych. Jednak sporo pracy jest jeszcze do wykonania. Nadal prawie 40% kandydatek do pracy w branży IT twierdzi, że nie wie, od czego zacząć swoją przygodę z IT i którą specjalizację wybrać (dane według raportu No Fluff Jobs „Kobiety w IT 2022”). A ta niepewność najczęściej występuje właśnie u młodych kandydatek.

Dlatego celem naszego programu jest:
✔ Tworzenie sposobności, aby uczennice szkół średnich mógłby w praktyczny i przystępny sposób poznać, z czym wiąże się kariera w branży IT.
✔ Wspieranie dziewczyn w odkrywaniu nowych pasji i umiejętności oraz pokazaniu, w jaki sposób branża IT może być spełnieniem ich talentów i zainteresowań.
✔ Pomaganie uczestniczkom w dokonaniu bardziej świadomego wyboru związanego z kierunkiem ich studiów oraz późniejszej kariery.

Wierzymy, że tegoroczna edycja programu ITGrA, w której swoimi działaniami obejmujemy aż 96 uczennic szkół średnich z 6 województw, pomoże niejednej dziewczynie stanąć przez decyzją wyboru kierunku studiów i kariery zawodowej z większym przekonaniem!