Duża aula

Kodilla, g.12.00-12.30

„Zawód programista – jak tam dojść i czego możesz się spodziewać?”

Maciej Oleksy – W Internetach działa od 1998 roku, jest fanem startupów, edukacji i nowych technologii. Stosuje przymusową dietę, która nie obowiązuje przy pożeraniu seriali internetowych. W Kodilli odpowiada za nowe produkty i doświadczenie użytkownika.

eq system, g.12.40-13.30

„Wdrożenia produkcyjne eq system, czyli o tym dlaczego narzędzia nie są rozwiązaniem.”
Pracujące w eq system kobiety – Katarzyna Dusińska, Justyna Grzegorzyca oraz Julia Małkowska – opowiedzą o tym, jak i dlaczego trafiły do branży IT, jak się w niej odnaleźć oraz podzielą się przemyśleniami na temat tego czy jako kobietom jest im w tej pracy łatwiej. Wyjaśnią na czym polega praca Konsultanta, jak przebiega proces wdrożeniowy u klienta, a także odpowiedzą na pytanie dlaczego w firmie eq system narzędzia nie są rozwiązaniem.

Justyna Grzegorzyca – absolwentka matematyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz zarządzania produkcją na Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie. Od ponad 4 lat  spełnia się zawodowo na stanowisku konsultanta wiodącego ds. wdrożeń. Specjalizuje się we wdrożeniach systemu Asprova APS. Analizuje, zgłębia i usprawnia procesy produkcyjne wielu firm. Praca ta pozwala jej rozwijać się zawodowo na wielu płaszczyznach, doskonalić zarówno „twarde”, jak i „miękkie” umiejętności.

Julia Małkowska – magister inżynier automatyki i robotyki na Politechnice Śląskiej. Lubi wyzwania wymagające analitycznego myślenia, a zarazem inwencji twórczej, która pozwala wymyślić niezawodne rozwiązania. Obecnie jest specjalistką ds. wdrożeń systemów dla planowania i harmonogramowania produkcji. Swoją karierę zawodową rozpoczęła od odbycia stażu w jednej z firm produkcyjnych w obszarze utrzymania ruchu. Kolejnym etapem był roczny staż w firmie eq system, w której zadomowiła już się na stałe. Interesuje się planowaniem produkcji i wizualizacją procesów w systemach SCADA. Praca dostarcza jej morze nowych i niepowtarzalnych wyzwań! 

Katarzyna Dusińska – magister Politologii i Komunikacji Społecznej na Krakowskiej Akademii. Posiada 8-letnie doświadczenie w obszarze marketingu, pr i organizacji eventów. Swoją przygodę z marketingiem zaczynała od pracy w agencjach kreatywnych, gdzie obsługiwała klientów głównie z branży wnętrzarskiej i budowlanej. Branża IT okazała się jednak o wiele ciekawsza i pełna wyzwań – do tej pory wydawała jej się nudna i mało kobieca. Z firmą eq system związana od roku. Obecnie zajmuje stanowisko Marketing Managera. W swojej pracy najbardziej ceni sobie różnorodność, możliwość kreatywnego działania oraz pracę z ludźmi.

IT Focus, g.13.40:14.30

„Praca front-end developera w 2019 r.”
Rzut oka na obowiązki nowoczesnego front-end developera oraz porównanie ich na przestrzeni lat.

Marcin Grygierek – JavaScript Developer ze specjalizacją front-endową, tworzący nowoczesne aplikacje webowe od 10 lat. Obecnie wykładowca oraz CTO w IT.focus, gdzie odpowiada za cały front-end. Marcin łączy w sobie umiejętności techniczne, doświadczenia front-endowe i pasję do nauczania.

„One Language To Rule Them All – rozwój, zastosowania i przyszłość JavaScript”
Interesuje Cię JavaScript, front-end, a może back-end? Odkryj wszystkie zastosowania JS-a i zobacz, czy warto się w nim rozwijać! A być może JavaScript będzie i Twoją ścieżką kariery?

Jakub Król – od kilkunastu lat Full-Stack Developer. Wykłada w Coders Lab i prowadzi firmę IT.focus. Maniak, amator i profesjonalista JavaScriptu.

Mała aula

Fundacja Pole Rozwoju, g.12.00-12.50

„Jak to jest w IT – trening improwizacji na wesoło.”
Będzie to sesja w ruchu na bazie ćwiczeń i doświadczeń mających na celu uruchamianie myślenia ‚out of the box’ i odczarowania informatyka/ programisty jako ponurego gościa w kraciastej koszuli.

Agata Brzóska – trenerka, asesorka i menadżerka projektów, od 7 lat związana z branżą IT. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń i warsztatów z zakresu komunikacji, budowania relacji, przywództwa, negocjacji, wywierania wpływu, rozwiązywania problemów, zarządzania zmianą, kompetencji międzykulturowych. Projektuje, wdraża i prowadzi projekty mające na celu rozwój kompetencji oraz prowadzi sesje coachingowe dla liderów. Skończyła szkołę trenerów, studia arteterapii i coachingu, kurs nauczycielski Vedic Art. Jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego, a obecnie studiuje w Instytucie Psychologii Procesu. Założycielka fundacji Pole Rozwoju zajmującej się rozwojem osobistym i twórczością.

ArcelorMittal, g. 13.00-13.30

„Cheaty i tipsy – ale nie do gier.”

Aleksandra Markiefka – od 12 lat pracuje w grupie ArcelorMittal Distribution, ostatnio na stanowisku Koordynatora ds. systemów informatycznych i analiz. Jest odpowiedzialna na nadzór nad utrzymaniem ciągłości i niezawodności pracy systemów informatycznych klasy MES. Jako kluczowy użytkownik wspomaga innych użytkowników w pracy z obowiązującymi systemami informatycznymi. Nadzoruje tworzenie projektów oraz implementację zmian w systemie zarządzania produkcją. Jest odpowiedzialna za wdrożenie nowych oraz doskonalenie wiedzy obecnych użytkowników. Od ponad 5 lat nadzoruje tworzenie dokumentacji oraz przeprowadzanie kontroli wewnętrznych spełniania standardów SoX. Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. E. Plater w Sosnowcu oraz obroniła magistra na Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytecie Ekonomicznym) w Katowicach na wydziale Informatyki i Ekonomterii.

Activus, g.13.40-14.10

„Zdrowy informatyk – ergonomia w pracy, nauce i zabawie.”

Maciej Żłobiński – od 1997 roku lat zajmuje się tworzeniem optymalnych warunków pracy intelektualnej (biurowej) poprzez odpowiedni dobór i aranżację wyposażenia meblowego, we współpracy z największymi polskimi producentami i dystrybutorami mebli biurowych. Od 2003 roku prowadzi własną firmę ACTIVUS, będącą pierwszym w Polsce doradcą i brokerem wyposażenia meblowego dla firm. Od 2011 roku członek, od 2014 – wiceprezes Śląskiego Oddziału(ponownie wybrany na kadencję 2018-2022), a od 2019 – członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ergonomicznego. Autor artykułów i wypowiedzi w prasie specjalistycznej nt. ergonomii pracy biurowej (Promotor BHP, Puls HR, Property Design, Puls Biznesu). Autor referatów naukowych z zakresu projektowania przestrzeni biurowych, w tym ergonomii pracy biurowej.

Capgemini Polska, g.14.10-14.30

„Szanse jakie daje młodzieży rozwój w IT.”

Monika Chajdacka – dyrektor ds. personalnych w Cloud Infrastructure Services Capgemini. Odpowiada za politykę pozyskania, rozwoju i zaangażowania talentów w firmie. Jest pasjonatką Employer Brandingu i wykorzystania nowych technologii w uwalnianiu komunikacji z pracownikami ze sztywnych ram e-maili. Głęboko wierzy w to, że każde działanie menadżera komunikuje jego wartości i cele pracownikom. Swoją misję postrzega jako inspirowanie i wzmacnianie angażującego przywództwa. Przed dołączeniem do Capgemini, Monika pracowała przez pięć lat w branży IT oraz 13 lat w branży FMCG. Karierę rozpoczynała jako handlowiec.

Uniwersytet Śląski, g. 14.30-15.00

„Prezentacja kierunków WNSiT.”

Wykład specjalny

Future Collars, g. 16.00

„Czas usłyszeć nadejście ZMIANY”
Żyjemy w czasach 4 rewolucji przemysłowej, w której model życia, nauki i  pracy się zmieni. Wchodzimy w  świat gdzie technologia wkracza w każdy aspekt naszego życia i nie ma od tego odwrotu. Technologia potrzebuje kobiet, tak samo jak  kobiety potrzebują technologii.

Joanna Pruszyńska: Współzałożycielka i wiceprezes FutureCollars, szkoły programowania, której misją jest demokratyzacja dostępu do edukacji i rozwoju zawodowego w IT. Mentorka w programie “Tech Leaders” i inicjatorka projektu „Znane Ekspertki”, którego celem jest zwiększenia udziału i widoczności kobiet w życiu gospodarczym i społecznym. Organizatorka polskiej edycji Ada Lovelace Festival  oraz „Dnia Kariery Kobiety w IT” z warsztatami programowania i debatami technologicznymi  z udziałem kobiet w IT. Wydawca  raportu “Kobiety w Technologiach” przedstawiającego 100 najbardziej wpływowych kobiet w sektorze IT w Polsce.  Zdobyła tytuł Człowieka Roku magazynu Brief. Przez 20 lat związana z branżą komunikacyjną, jako prezes agencji PR Headlines Porter Novelli. Posiada bogate doświadczenie w kampaniach PR-owych wielokrotnie nagradzanych przez jury międzynarodowe i krajowe. Joanna jest częstym prelegentem konferencji gospodarczych w Polsce oraz szczęśliwą żoną i matką czwórki dzieci.