W edycji 2022 projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki, a także patronatami Politechniki Opolskiej, Uniwersytetu Opolskiego oraz Kuratorium Oświaty w Opolu.

Partnerami ITGrA 2022 zostali: Grupa Helion, Toastmasters, Exclusive Networks oraz Microsoft.

PATRONI

PARTNERZY

Grupa Helion

Ofertę Grupy Helion stanowią publikacje z zakresu literatury informatycznej, biznesowej, beletrystyki, poradników (psychologicznych i ogólnotematycznych), a także przewodników turystycznych. Od momentu powstania w 1991 roku Wydawnictwo Helion jest liderem specjalizującym się w literaturze informatycznej. Ich publikacje to książki informatyczne pisane przez największych fachowców w swych dziedzinach. Kierowane są do wszystkich, którzy swoją codzienną pracę, rozrywkę czy naukę skupiają wokół technologii informatycznych, niezależnie od poziomu zaawansowania. Wśród ich książek można znaleźć publikacje zarówno znanych na całym świecie autorów, jak i cenionych specjalistów z Polski.

Toastmasters

Toastmasters to międzynarodowa organizacja non-profit, której misją jest stworzenie środowiska do nauki w pozytywnej atmosferze wzajemnego wsparcia, w której każdy członek ma możliwość rozwijania sztuki komunikowania się, publicznego przemawiania i umiejętności przywódczych. Dzięki niemal 100-letniej historii organizacja Toastmasters oferuje kompletny system edukacyjny, o zweryfikowanej przez całe dziesięciolecia i setki tysięcy osób skuteczności. Działając na całym świecie w przeróżnych kulturach i warunkach społecznych organizacja Toastmasters stworzyła uniwersalny sposób nauki. 

Exclusive Networks

Exclusive Networks dostarcza zaawansowane technologie cyfrowe w zakresie cyberbezpieczeństwa i cloud. Ofertę firmy tworzą zaawansowane technologie cyfrowe w zakresie sieci, pamięci masowych i serwerów, Cloud i Data Center, cyberbezpieczeństwa, Unified Communications, systemów Pro AV i Digital Signage, rozwiązań przemysłowych i IoT, a także produktów SOHO, grafiki i gamingu.

Microsoft

Najbardziej znany jako producent systemów operacyjnych MS-DOS, Microsoft Windows i oprogramowania biurowego Microsoft Office. Obecnie Microsoft napędza cyfrową transformację w erze inteligentnej chmury (Intelligent Cloud) oraz inteligentnych urządzeń (Intelligent Edge). Misją firmy jest umożliwianie każdej osobie i organizacji na świecie, by osiągały więcej. Microsoft dostarcza platformę rozwiązań, które są dla innych fundamentem do rozwoju. Jako lider w obszarze cloud computingu, firma nieustannie tworzy nowe usługi i rozwiązania chmurowe oraz mechanizmy AI, które pomagają w transformacji instytucji, przedsiębiorstw oraz całych gałęzi gospodarki.

SZKOŁY PARTNERSKIE

 • Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych, Gliwice
 • Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Meritum Siemianowice Śląskie
 • Zespół Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu
 • Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Opolu
 • Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I w Opolu
 • Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 8 w Opolu
 • I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim
 • Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu
 • II Liceum Ogólnokształcące w Lubinie
 • Zespół Szkół Nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego: Technikum Komunikacyjne Nr 25 Kraków
 • 31 Liceum Ogólnokształcące im. Romana Ingardena w Krakowie
 • Zespół Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu
 • Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu