IT DIAMONDS

Regionalny konkurs międzyszkolny IT Diamonds, zamykający Akademię IT, odbędzie się 16 listopada w siedzibie SMCEBI Uniwersytetu Śląskiego w Chorzowie. Konkurs ma szlifować młode talenty i posłuży dziewczętom w nauce prowadzenia kompleksowych projektów IT i budowania zespołów projektowych. To doskonała okazja dla adeptek Akademii IT do wykorzystania nowo nabytych w trakcie warsztatów umiejętności, sprawdzenia swoich sił we wspólnym projekcie, skonfrontowania własnych pomysłów z pomysłami innych osób, przy budowaniu modelowego rozwiązania IT.

Każda grupa projektowa będzie mieć dedykowanego mentora, zorientowanego na odkrywanie i rozwijanie potencjału uczennic, który od początku programu będzie przygotowywał grupę do konkursu. Nad całością czuwać będzie jury, które wyłoni i nagrodzi trzy zwycięskie drużyny. Wszystkie drużyny mogą liczyć na nagrody rzeczowe, zwycięskie zespoły na bony na sprzęt IT i kursy programowania, a wszystkie uczestniczki uzyskają też certyfikaty potwierdzające udział w programie.

Otwarte szkolenia IT dla młodzieży

W tym samym czasie, kiedy dziewczyny będą pracować nad zadaniami konkursowymi w aulach Uniwersytetu Śląskiego w Chorzowie odbędzie się szereg szkoleń i wykładów otwartych IT dla młodzieży. Mamy nadzieję, że dołączą do nas uczniowie szkół, którzy przyjdą kibicować swoim drużynom, walczącym o wyróżnienie w konkursie informatycznym, ale nie tylko. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tematem rozwoju i edukacji w IT. Wstęp wolny!

Organizatorem wydarzenia IT DIAMONDS jest Capgemini Polska, partnerem głównym jest Uniwersytet Śląski w Katowicach, patronem medialnym jest TVP3 Katowice, a partnerami projektu i sponsorami konkursu IT Diamonds są: Activus, AreclorMittal, Amazon Web Services, eq system, Future Collars, IT Focus, Fundacja Pole Rozwoju, Kodilla, Szkoła Młodego Programisty.

Agenda wydarzenia

KONKURS MIĘDZYSZKOLNY, g. 9.00-14.30
Dla adeptek IT Girls rEvolution Academy

OTWARTE WYKŁADY I SZKOLENIA IT, g. 11.30-14.30
Zobacz opisy prelegentów >>>
Duża aula:
Kodilla: Zawód programista – jak tam dojść i czego możesz się spodziewać?
eq system: Wdrożenia produkcyjne eq system, czyli o tym dlaczego narzędzia nie są rozwiązaniem.
IT Focus: Praca front-end developera w 2019 roku.
IT Focus: One Language To Rule Them All – rozwój, zastosowania i przyszłość JavaScript.
Mała aula:
Fundacja Pole Rozwoju: Jak to jest w IT – trening improwizacji na wesoło.
ArcelorMittal: Cheaty i tipsy – ale nie do gier.
Activus: Zdrowy informatyk – ergonomia w pracy, nauce i zabawie.
Capgemini Polska: Szanse jakie daje młodzieży rozwój w IT.
Uniwersytet Śląski: Prezentacja kierunków WNSiT.

FINAŁ KONKURSU, g. 15.00-17.00
Prezentacja projektów konkursowych
Future Collars: „Czas usłyszeć nadejście ZMIANY”
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

ADRES:
SMCEBI Uniwersytet Śląski
Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych 
ul. 75 Pułku Piechoty 1A, 41-500 Chorzów